Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic
Mój świat, czyli to, co aktualnie mnie interesuje. To, czemu poświęcam swój czas. Wszystko się zmienia więc i ja też.
piątek, 19 czerwca 2015
Odkurzenie bloga - podejście już-nawet-nie-wiem-które.

Moje miejsce. Prywatne, o którym nie wiedzą ludzie w pracy. I o którym mam nadzieję, że się nie dowiedzą. Bo tu zaczyna się problem. Wiem, że w sieci można zapomnieć o byciu anonimowym, tak samo, jak można zapomnieć o tym, że to co się gdzieś napisało, tam pozostanie. 

Nie lubię wielu rzeczy u ludzi. Jednak na szczycie tej listy jest pewna rzecz, która drażni mnie wyjątkowo. Mianowicie chodzi o rozgadywanie wszystkiego wszystkim. Jeżeli z kimś rozmawiam, to mam cichą nadzieję, że wszystko pozostanie między nami. A tu się okazuje, że pupa. Jeden raz przymknęłam oko, drugi też ale kilka dni temu miarka się przebrała. 

Zawsze mnie zastanawiało, co ludzie mają z tego, że polecą coś dosłownie podkablować przełożonemu czy też innemu pracownikowi? A jak już odetniesz kogoś od źródła wiadomości, to wielka obraza i "jesteś taka dziecinna". Nie ukrywam, w głowie mam pstro i nie zanosi się na zmianę. Tak, rozchodzi się o facebooka. Moje konto jest moje i mogę sobie z nim robić to, co mi się podoba. Nawet oflagować tęczowymi flagami i nic innym do tego. Przestał mi być potrzebny i powoli go opuszczam i czyszczę. Moje święte prawo. 

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że tu nie pasuję. Bądź też faktycznie zachowuję się jak dziecko :P

niedziela, 20 października 2013
Może to czas na odkurzenie bloga?

Dawno mnie tu nie było. 

Tak naprawdę od mojej ostatniej bytności tutaj wiele się zmieniło. Nie tylko w moim życiu, ale i w sferze zainteresowań. Nie, nie prorzuciłam Azji, bo interesowanie się nią jest dla mnie jak powietrze. Odeszłam od k-popu, Chin i Tajwanu, jednak coraz częściej powracam do Indii. Na razie głównie muzycznie, choć jakiś film jeden, czy dwa, obejrzałam. Nawet teraz pisząc tą notkę słucham piosenek z filmów indyjskich. A wydawało mi się, że to już definitywna przeszłość.

Za to wciągnął mnie postrcossing, czyli wysyłanie kartek. Rzadziej w świat, przez straszne ceny znaczków, częściej w kraju wysyłam. Wymiany, tagowania, zloty. Tak, pojawiłam się na zlocie ;-) Jest to niezły wyczyn w moim przypadku, gdyż średnio przepadam za tego typu spotkaniami, ale musiałam się pojawić, skoro dziewczyny z Katowic powiedziały, że przyjadą po mnie na moją pipidówę. Oczywiście nie żałuję, że się w końcu zdecydowałam! Było fantastycznie! Poznałam na żywo świetne osoby. Z niektórymi utrzymuję stały kontakt, spotykamy się, odwiedzamy. Sobota upłynęła mi właśnie na takim spotkaniu z jedną osobą a potem miałam wycieczkę, by poznać kolejną. Do sąsiedniej wioski, co prawda, ale jak się nie jest zmotoryzowanym, to jest to prawie wycieczka jak za morze. Dostałam nawet przyzwolenie, że mogę wpadać kiedy chcę ;-) A przy okazji sprzedałam też obraz! Więc jestem przeszczęśliwa. Oby tak dalej ;-)

Wróciłam też, po krótkiej przerwie, do moich dwóch ulubionych francuskich piosenkarzy. Jestem ciekawa, co będzie potem. 

 

niedziela, 24 lutego 2013
JJ Lin- You N Me

Ależ mi się ta piosenka podoba! Ma w sobie tyle pozytywnej energii, jest tak radosna i piękna, że nie mogę przestać jej słuchać. To po prostu coś niesamowitego ♥

我为你心跳 我为你祈祷
Moje serce bije dla Ciebie i modlę się za Ciebie
因为爱让我们能遇到
Miłość zbliża nas do siebie
因为你开始燃烧
Moja pasja płonie dla Ciebie
痛才慢慢治疗
A mój ból powoli przemija.
我要和你拥抱
Chciałbym Cię przytulić
牵你的手一起去奔跑
Trzymając Twoją dłoń uciec daleko
你存在的这一秒
W tej jednej sekundzie
会不会是我依靠
Stałaś się moją podporą

给我的微笑
Twój uśmiech skierowany do mnie
全都记在脑海了
Zachowam go w mojej glowie
变成快乐的符号
Stał się symbolem szczęścia

节奏在跳跃
Wybijany rytm
这是恋爱的预兆
Jest zwiastunem miłości
跳动我每一个细胞
Poruszającym każdy mój nerw

天亮才睡觉
Zasypiam tylko wtedy, gdy nadchodzi nowy dzień
让我思绪都颠倒
Moje myśli są rozproszone
这次我不想放掉
Tym razem nie chcę odejść

防备全关掉
Wszystkie moje bariery są zniesione
只需你无理取闹
Pozwolę Ci prowokować
慢慢走近你的步调
Synchronizując z Tobą swój krok


心也一层一层被你融掉
Topisz moje serce, wartwa po warstwie
一天一天为你开窍
Każdego dnia rozumiem coraz więcej
一秒一秒想你的微笑
Każdego dnia chcę widzieć Twój uśmiech

Baby~ you’re my one and only yeah~ you & me
Kochana -jesteś moją jedną jedyną - Ty i ja


piątek, 22 lutego 2013
Czy warto być szczerym?

Naprawdę się nad tym zastanawiam. Zawsze wydawało mi się, że szczerość to dobra rzecz. Do czasu, bo chyba jak dotąd żyłam w błędzie. Ba! Chyba od zawsze. No cóż. Nie pierwszy raz myliłam się co do pewnych rzeczy. Chyba jest to na stale wpisane do repertuaru.

Postanowiłam się na jakiś czas odciąć od wszystkiego i wszystkich. Dobrze to zrobi nie tylko mnie...

niedziela, 10 czerwca 2012
Dawno mnie tu nie bylo :)

Problemów z "ł" ciąg dalszy, więc proszę o wybaczenie :)

Wlaśnie sobie uświadomilam, że dawno mnie tu nie bylo. A przecież ten blog to kawalek mojego życia. Zalożylam go 5 lat temu! Omona, ależ to szybko minęlo ! Zaczęlo sie wszystko od kina indyjskiego, do którego to ostatnio coraz częściej wracam. Nawet wczoraj obejrzalam jeden film telugu. Ha! Kolejny, tamilski, już czeka :) Nie wiem czemu, ale mimo tych 2 lat rozląki to wlasnie Indie są mi najbliższe. Trudno mi to wytlumaczyć, ale kiedy wlączylam pierwszy lepszy teledysk z filmu indyjskiego, poczulam się jak w domu. Dziwne, ale przyjemne uczucie.

Poza tym chyba znowu potrzebuję miejsca, gdzie moglabym się wygadać. Internetowo. Nie wiem, czy moi obecni znajomi znają tego bloga, jak tak, to będzie wesolo ^.~

Szczyt samotności... wygadywać się w necie, zamiast na żywo, przyjaciólce czy kumpeli. Ech... Jakoś od paru dni mam ochotę się spotkać z którąś a jednocześnie chcę być calkowicie sama. Paradoks, prawda? Cala ja. Same sprzeczności. W ogóle od paru dni jest mi tak niewyobrażalnie smutno. Śmieję się, ale jak już kiedyś uslyszalam- śmiejesz się ale masz bardzo smutne oczy.

Ta piosenka idealnie wpisuje się w mój obecny nastrój, a raczej jego brak.

不再看 天上太阳透过云彩的光
I stopped looking at the sunlight which pierced through the clouds in the skies 

不再找 约定了的天堂
I stopped searching for the heaven we promised each other

不再叹 你说过的人间世事无常 
I stopped sighing over the uncertainties in life you told me about

借不到的三寸日光 
It’s a short-lived sunbeam I’d never be able to borrow anyway 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 72